znajdzakumulator.plOpelOpel GT Convertible

Akumulatory do Opel GT Convertible

Jaki akumulator do Opel GT Convertible? Poniżej znajdziesz wszystkie generacje tego modelu uszeregowane według rodzaju nadwozia i lat produkcji. Po wybraniu generacji, dopasuj pojemności wersję silnikową (benzyna/diesel) oraz rodzaj skrzyni biegów. Najlepsze akumulatory do Opel GT Convertible od sprawdzonych producentów w najniższych cenach.

Opel GT

Opel GT to sportowe coupe produkowane w latach 1968-1973 przez General Motors pod marką Opel. Premiera sportowego coupe miała miejsce we Frankfurcie w 1968 roku. Opel GT (Gran Turismo) zasilany był jednostką napędową o mocy 67 lub 102 KM. 2-drzwiowe nadwozie oraz sportowa stylistyka Opla GT nadały mu niepowtarzalnego charakteru. Miejski samochód osobowy o wyglądzie samochodu sportowego niczym z toru wyścigowego, to marzenie nie jednego mężczyzny z tych lat. Dodatkowego uroku nadawały charakterystyczne, okrągłe światła przednich reflektorów i lampy tylne. Na masce znaleźć można było dwie szczeliny, podkreślające agresywną stylistykę auta.

Zakończenie produkcji Opla GT szacuje się na 1971 rok, kiedy to zmiana przepisów w Stanach Zjednoczonych odnośnie bezpieczeństwa, wymuszała na producentach samochodów przebudowy całego nadwozia. W związku z utratą rynku zbytu stanowiącego 70% dochodów z produkcji Opla GT, zaprzestano dalszej produkcji tego modelu. W 2007 roku Opel GT wrócił pod nazwą Opel Speedster, kreując nowy styl roadsterów na rynku.