Akumulator do Opel Zafira

Akumulator do Opel Zafira

Jaki akumulator do Opel Zafira? Poniżej znajdziesz wszystkie generacje tego modelu uszeregowane według rodzaju nadwozia i lat produkcji. Po wybraniu generacji, dopasuj pojemności wersję silnikową (benzyna/diesel) oraz rodzaj skrzyni biegów. Najlepsze akumulatory do Opel Zafira od sprawdzonych producentów w najniższych cenach.

Opel Zafira

Opel Zafira to 5-drzwiowy minivan produkowany od 1999 roku, wydany dotychczas w trzech generacjach. W całej historii marki, Opel Zafira sprzedany został w ponad 2 mln egzemplarzy. Konstrukcyjnie Zafira wzorowana jest na sprawdzonej płycie Opla Astry. W minivanie Opla zastosowano po raz pierwszy innowacyjny system Flex 7, umożliwiający dołożenie w samochodzie dwóch dodatkowych miejsc siedzących - w bagażniku. Dzięki temu Opel Zafira pomieści aż 7 osób jednocześnie. Po złożeniu, dodatkowe fotele całkowicie chowają się w płycie podłogowej, nie zajmując miejsca w bagażniku. Samochody tej serii doskonale sprawdzają się zarówno w podróży jak i podczas codziennego poruszania się po mieście.

Wyglądem Opel Zafira w pierwszych dwóch generacjach nie zachwycał - auto wyglądało jak klasyczny minivan, bez wyróżniającego go charakteru. Trzecia generacja zmieniła ten wizerunek. Od 2012 roku produkowana jest Zafira C, wyróżniająca się na tle konkurencyjnych aut kosmicznym wyglądem. Na uwagę zasługują również jednostki napędowe. Nowy Opel Zafira wyposażony jest w silniki o mocy od 110 do 200 KM, co nadaje autu znacznej dynamiki w stosunku do poprzednich odsłon modelu. Dostępna była również wersja OPC wyposażona w kubełkowe siedzenia, trybem Sport oraz sportowymi zderzakami. W 2019 roku planowane jest zakończenie serii Zafira na rzecz nowej generacji aut - Grandland X.