Akumulatory do Opel Corsa

Jaki akumulator do Opel Corsa? Poniżej znajdziesz wszystkie generacje tego modelu uszeregowane według rodzaju nadwozia i lat produkcji. Po wybraniu generacji, dopasuj pojemności wersję silnikową (benzyna/diesel) oraz rodzaj skrzyni biegów. Najlepsze akumulatory do Opel Corsa od sprawdzonych producentów w najniższych cenach.

Opel Corsa

Opel Corsa to miejski samochód osobowy, produkowany nieprzerwanie od 1982 roku. Dotychczas fabryki opuściło aż pięć generacji Corsy. Kolejna przewidziana jest na 2019–2020. Ze względu na swoje wymiary, Opel Corsa zaliczany jest do segmentu B, czyli klasy aut miejskich. Główną cechą takich aut są kompaktowe wymiary ułatwiające poruszanie się po mieście i zatłoczonych parkingach.

Oprócz kompaktowych wymiarów, każdy samochód wypuszczony pod serią Corsy, charakteryzował się niską awaryjnością oraz prostą obsługi. Wszystkie funkcje samochodu zaprojektowane zostały tak, aby posługiwać się nimi intuicyjnie. Silniki benzynowe i wysokoprężne montowane w Oplu Corsie nie przekraczały pojemności 1.7 litra w silniku diesla i 1.8 litra w silniku benzynowym, stawiając na niskie koszty tankowania przy jednoczesnym dynamicznym poruszaniu się po mieście. Do najchętniej wybieranych silników w całej serii Opla Corsa zaliczyć można jednostki o pojemności 1.0, 1.2 oraz 1.4 w technologii EcoTec, pozwalające zmniejszyć spalanie do niecałych 6 l paliwa na każde 100 km w warunkach miejskich.

Pierwsza generacja Corsy o oznaczeniu A, światło dzienne ujrzała w 1983, jednak w fabrykach produkcja ruszyła już rok wcześniej (w 1982). Samochód ten był odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku na małe samochody osobowe o niskich kosztach eksploatacyjnych. Dostępne były wersje nadwozia hatchback i sedan. W 1993 roku na targach w Genewie zaprezentowano kolejny z serii model – Corsa B. Drugi z generacji samochód dostępny był w wersji nadwozia hachback, sedan, kombi, pick-up i cabriolet. Po roku 1997 fabryki opuszczały Corsy B po faceliftingu, do dziś spotykane na Polskich drogach.

Trzecim modelem z serii był Opel Corsa C produkowany w latach 2000-2006. Samochód ten mimo kompaktowych rozmiarów otrzymał 4 na 5 gwiazdek w testach zderzeniowych Euro NCAP. Corsa C dostępna była w wersji 3 i 5-drzwiowej z automatyczną i manualną skrzynią biegów. W 2006 światło dzienne ujrzał unowocześniony przedstawiciel segmentu B – Opel Corsa D (2006-2014). Samochód ten oferował znacznie większe bezpieczeństwo pasażerom w stosunku do swoich poprzedników. W teście Euro NCAP Corsa D uzyskała 5 na 5 gwiazdek. Model ten wydany został w 3 i 5-drzwiowej wersji nadwozia. Na rynek trafiła również wersja 4 generacji Corsy oflagowana oznaczeniem OPC, wyposażona w silnik o pojemności 1.6 litra, oferujący 192 KM. Obecnie dostępna 5-generacja zaprezentowana została w 2014 roku na targach Paris Motor Show. Najnowszy model z serii oznaczony został jako Opel Corsa E. Samochód ten wyposażony został w szereg rozwiązań zapewniających większe bezpieczeństwo podczas jazdy oraz system wspomagający ruszanie na wzniesieniach.