Akumulatory do Opel Astra

Jaki akumulator do Opel Astra? Poniżej znajdziesz wszystkie generacje tego modelu uszeregowane według rodzaju nadwozia i lat produkcji. Po wybraniu generacji, dopasuj pojemności wersję silnikową (benzyna/diesel) oraz rodzaj skrzyni biegów. Najlepsze akumulatory do Opel Astra od sprawdzonych producentów w najniższych cenach.

Opel Astra

Opel Astra to jeden z najchętniej wybieranych samochodów kompaktowych wszechczasów. Model ten produkowany jest nieustannie od 1991 roku przez amerykański koncern motoryzacyjny General Motors, pod niemiecką marką Opel. Na chwilę obecną fabrykę opuściło 5 generacji Astry. Nazewnictwo wykorzystane do oflagowania nowej linii samochodów Opla zaczerpnięto z brytyjskiej firmy Vauxhall, która od 1979 do 1991 roku produkowała pod nazwą Astra kultowy model – Kadett z serii D i E. Oprócz popularnej nazwy Opel Astra, model ten spotkać możemy również pod nazwami Vauxhall Astra, Holden AH Astra, Chevrolet Viva, Saturn Astra, Chevrolet Astra oraz Chevy Urban. Różne nazwy dla Opla Astry stosowane były w różnych rejonach świata. Rynek brytyjski zdominował Vauxhall, na rynku Australijskim królował Holden, a w USA model ten znany był jako Saturn.

Astra I generacji oflagowana symbolem F, fabrykę opuściła w 1991 roku. Model ten produkowany był do roku 2002 w wersji sedan, kabriolet oraz kombi. Następcą Opla Astry F był model G. Druga generacja z serii kultowych samochodów kompaktowych produkowana była w latach 1998-2009. Oprócz znanych z wcześniejszej odsłony wersji nadwozia, do rodziny Astry dołączyło nadwozie Coupe. Ze względu na wysoką popularność Opla Astry G model ten produkowany był długo jeszcze po wypuszczeniu jego następcy – Opla Astry H.

Trzecia generacja Astry zadebiutowała w 2004 roku, osiągając jedne z najwyższych wyników sprzedaży marki w historii. Szczególnie ciepło przywitane przez kierowców zostały mocniejsze wersje silnikowe osiągające 150 koni mechanicznych – silnik Diesela, oraz 170, 200 i 240 koni mechanicznych w silniach benzynowych. Astra H z linii produkcyjnej zjechała dopiero w 2014 roku. Czwarta generacja Astry oznaczona symbolem J produkowana jest od 2009 roku aż do teraz. Samochód ten łączy w sobie kosmiczny design, bogate wyposażenie oraz atrakcyjną cenę, jak na segment aut kompaktowych. Model ten wypuszczony został w różnych wersjach wyposażenia jak Enjoy, Sport, Essentia oraz najbardziej rozchwytywanej – Cosmo.

Następcą Astry J produkowanym od 2015 roku jest Astra K, przełamująca dotychczasową stylistykę nadwozia, wyposażona w najnowsze systemy wspomagające kierowcę oraz matrycowe światła LED. Najsłabsza wersja silnikowa Opla Astry H wyposażona jest w silnik 1.4 Twinpot o mocy 100 KM. Do bardziej wymagających kierowane są silniki benzynowe o pojemności 1.4 oraz 1.6 oferujące moc od 150 do 200KM.