Opel Astra H jest to III generacja Astry. Ten kompaktowy samochód osobowy produkowany był przez amerykański koncern General Motors pod niemiecką nazwą Opel w latach 2004-2014. Wersja nadwozia kombi i 5-drzwiowy hatchback produkowano w niemieckich zakładach Bochum, natomiast wersja sedan wyjeżdżała z fabryki w Gliwicach. Auto po raz pierwszy zaprezentowano we Frankfurcie w 2003 roku. W innych krajach samochód nosi nazwę Opel Astra Classic, Chevrolet Vectra (sedan), Chevrolet Vectra GT (hatchback), Holden AH Astra, Saturn Astra oraz Vauxhall Astra. Pod koniec 2006 roku Astra III przeszła delikatny face lifting. W roku 2007 z fabryki w Gliwicach wyjechała Astra sedan, oznaczona numerem 1. W latach 2010-2012 model ten sprzedawany był jako Opel Astra Classic III. W 2010 roku zakończono produkcję wersji 3-drzwiowej i cabrio. Ostatnie modele Astry, w wersjach 5-drzwiowy hatchback i kombi, zjechały z taśmy produkcyjnej w 2014 roku jako Astra Classic lub Astra Family.
Opel Astra J, jest to kompaktowe auto osobowe, będące IV generacją popularnej Astry. Model ten produkowany jest od 2009 roku przez amerykański koncern General Motors pod niemiecką nazwą Opel. Opel Astra J zbudowano na nowej płycie od General Motors, zwanej Delta. Z tejże płyty korzysta także m.in. Chevrolet Cruze. IV generacja Astry w 2010 roku zajęła 3 miejsce w plebiscycie na Europejski Samochód Roku. Auto w zależności od kraju, możemy spotkać pod nazwą Opel GTC, Buick Excelle XT oraz Vauxhall Astra. IV generacja Opla Astry po raz pierwszy zaprezentowana została w 2009 roku na targach motoryzacyjnych we Frankfurcie. Rok później do produkcji trafił 5-drzwiowy hatchback i kombi (Sports Tourer). W 2012 roku z linii produkcyjnych zaczął zjeżdżać 3-drzwiowy hatchback (coupe i wersji sportowej OPC) i sedan. W połowie 2012 roku Astra J przeszła face lifting. Zmiany wizualne widoczne są z przodu i z tyłu auta. Dodano także wysokoprężny silnik 2,0 BiTurbo CDTI. W 2013 roku dodano także silnik benzynowy 1,6 l z turbodoładowaniem i bezpośrednim wtryskiem paliwa (SIDI). W roku 2014 Astra IV zyskała silnik wysokoprężny 1,6 CDTI o mocy 136 KM.
Opel Astra F jest to pierwsza generacja kompaktowego auta osobowego, która produkowana była przez amerykański koncern General Motors pod nazwą Opel w latach 1991-2002. Auto po raz pierwszy zostało zaprezentowane w 1991 roku podczas targów motoryzacyjnych we Frankfurcie. Początkowo, model Astra F produkowano w wersji hatchback i kombi, jednak po roku wprowadzono wersję sedan. W 1993 roku Astra F wyjeżdża z fabryki w wersji cabrio. W 1994 roku auto przechodzi delikatną modernizację, która zmienia atrapę chłodnicy, kolory kloszy kierunkowskazów, wzór tapicerki, koło kierownicy i lusterka zewnętrzne. W latach 1991-1998 auto produkowane jest pod nazwą Astra. Od czasu przeniesienia produkcji do Gliwic i rozpoczęciu produkcji Astry G w 1998 roku, Astra F produkowana jest pod nazwą Astra Classic (do 2002 roku).
Opel Astra G, jest to samochód osobowy klasy kompaktowej, produkowany przez General Motors pod nazwą Opel w latach 1998-2009. Jest to II generacja popularnej Astry. Od roku 2003 produkowana pod nazwą Opel Astra Classic. W innych państwach, Opel Astra G produkowany był pod nazwą Chevrolet Astra, Chevrolet Viva, Holden TS Astra oraz Vauxhall Astra. Po raz pierwszy II generacja Opla Astry została zaprezentowana podczas salonu samochodowego we Frankfurcie w 1997 roku. Przez cały okres produkcji, auto nie przeszło żadnych face liftingów. Bliźniaczym autem, produkowanym w tym samych czasie, opartym na tej samej płycie i podzespołach, różniący się jedynie nadwoziem był Opel Zafira. Astra Classic II wychodziła w czterech wersjach nadwozia – sedan, kombi, van oraz 5-drzwiowy liftback.
Opel Astra to jeden z najchętniej wybieranych samochodów kompaktowych wszechczasów. Model ten produkowany jest nieustannie od 1991 roku przez amerykański koncern motoryzacyjny General Motors, pod niemiecką marką Opel. Na chwilę obecną fabrykę opuściło 5 generacji Astry. Nazewnictwo wykorzystane do oflagowania nowej linii samochodów Opla zaczerpnięto z brytyjskiej firmy Vauxhall, która od 1979 do 1991 roku produkowała pod nazwą Astra kultowy model – Kadett z serii D i E. Oprócz popularnej nazwy Opel Astra, model ten spotkać możemy również pod nazwami Vauxhall Astra, Holden AH Astra, Chevrolet Viva, Saturn Astra, Chevrolet Astra oraz Chevy Urban. Różne nazwy dla Opla Astry stosowane były w różnych rejonach świata. Rynek brytyjski zdominował Vauxhall, na rynku Australijskim królował Holden, a w USA model ten znany był jako Saturn.
Astra I generacji oflagowana symbolem F, fabrykę opuściła w 1991 roku. Model ten produkowany był do roku 2002 w wersji sedan, kabriolet oraz kombi. Następcą Opla Astry F był model G. Druga generacja z serii kultowych samochodów kompaktowych produkowana była w latach 1998-2009. Oprócz znanych z wcześniejszej odsłony wersji nadwozia, do rodziny Astry dołączyło nadwozie Coupe. Ze względu na wysoką popularność Opla Astry G model ten produkowany był długo jeszcze po wypuszczeniu jego następcy – Opla Astry H.
Trzecia generacja Astry zadebiutowała w 2004 roku, osiągając jedne z najwyższych wyników sprzedaży marki w historii. Szczególnie ciepło przywitane przez kierowców zostały mocniejsze wersje silnikowe osiągające 150 koni mechanicznych – silnik Diesela, oraz 170, 200 i 240 koni mechanicznych w silniach benzynowych. Astra H z linii produkcyjnej zjechała dopiero w 2014 roku. Czwarta generacja Astry oznaczona symbolem J produkowana jest od 2009 roku aż do teraz. Samochód ten łączy w sobie kosmiczny design, bogate wyposażenie oraz atrakcyjną cenę, jak na segment aut kompaktowych. Model ten wypuszczony został w różnych wersjach wyposażenia jak Enjoy, Sport, Essentia oraz najbardziej rozchwytywanej – Cosmo.
Następcą Astry J produkowanym od 2015 roku jest Astra K, przełamująca dotychczasową stylistykę nadwozia, wyposażona w najnowsze systemy wspomagające kierowcę oraz matrycowe światła LED. Najsłabsza wersja silnikowa Opla Astry H wyposażona jest w silnik 1.4 Twinpot o mocy 100 KM. Do bardziej wymagających kierowane są silniki benzynowe o pojemności 1.4 oraz 1.6 oferujące moc od 150 do 200KM.