Akumulatory do Opel Frontera

Jaki akumulator do Opel Frontera? Poniżej znajdziesz wszystkie generacje tego modelu uszeregowane według rodzaju nadwozia i lat produkcji. Po wybraniu generacji, dopasuj pojemności wersję silnikową (benzyna/diesel) oraz rodzaj skrzyni biegów. Najlepsze akumulatory do Opel Frontera od sprawdzonych producentów w najniższych cenach.

Opel Frontera

Opel Frontera to jeden z najbardziej rozpoznawalnych samochodów szosowo-terenowych wszechczasów. Frontera produkowana była w latach 1991-2003. W tym czasie fabryki opuściły dwie generacje tego auta – Opel Frontera A i B. W obu generacjach montowane były te same silniki, których pojemność mieściła się między 2.0 a 3.2 litra. Najsłabsza wersja silnikowa oferowała moc 100 KM, zaś najmocniejszy silnik osiągał 205 KM. Zarówno pierwsza i druga generacja wypuszczona została z silnikami benzynowymi, jak i silnikami diesla. Opel Frontera dostępny był w dwóch wersjach nadwozia – 3 i 5-drzwioej. Szczególną popularnością cieszyła się wersja Sport (3-drzwiowa). Opel Frontera produkowany był pod nazwami Isuzu Wizard, Vauxhall Frontera oraz Holden Frontera.

Pierwsza generacja Frontery zaprezentowana została w 1990 roku. Auto posiadało charakterystyczne, kanciaste kształty nadwozia i wewnątrz kabiny. Stylistyka Frontery A została poprawiona w 1997, gdzie auto przeszło gruntowny lifting wnętrza. Elementy kabiny nabrały bardziej zaokrąglonych kształtów, nadając autu nowocześniejszy wygląd. Produkcja drugiej generacji Frontery rozpoczęła się w 1998 roku. Model ten produkowany był zaledwie do 2003 roku, po czym jego produkcja została wstrzymana. Przyczyną były wysokie koszty produkcji, niski popyt na ten segment aut oraz szereg wad, prowadzących do kosztownych napraw.