Opel Combo B jest to pierwsza generacja samochodu dostawczego marki Opel. Produkowany był w latach 1994-2001, a oficjalna premiera tego modelu miała miejsce w 1993 roku. Opel Combo B bazuje na płycie podłogowej Opla Corsy B, z którą dzieli także projekt przedniej części nadwozia. Auto charakteryzuje się podwyższoną i poszerzoną kabiną ładunkową, która pozwala na bezproblemowe załadowanie europalety. W 1995 roku zaprezentowano 5-osobową odmianę Combo Tour, która była odpowiedzią na rosnącą popularność kombivanów. Ten model nie posiadał jednak drzwi z tyłu, a jedynie okna i trzyosobową kanapę w części ładunkowej. Docelowo Opel Combo B miał być sprzedawany na rynku europejskim, jednak ostatecznie trafił także do Chile jako Chevrolet Combo oraz do Australii i Nowej Zelandii jako Holden.
Opel Combo C jest to II generacja dostawczego Opla Combo. Combo C produkowany był przez amerykański koncern General Motors pod niemiecką nazwą Opel, w latach 2001-2011. Po raz pierwszy model ten zaprezentowany został w 2001 roku. Podobnie jak jego poprzednik, tak i model C oparty jest na projekcie płyty podłogowej Opla Corsy III. W roku 2003 II generacja Opla Combo przeszła delikatny facelifting. Auto w zależności od kraju nosiło nazwę Vauxhall Combo, Holden SB Combo oraz Chevrolet Combo. Tak samo jak I generacja, Opel Combo C wychodził w wersji osobowej, jak i dostawczej. Typy nadwozia charakterystyczne dla tego modelu to 4 lub 5-drzwiowy kombivan oraz 3 lub 4-drzwiowy furgon. Opel Combo C wychodził w wersjach Arizona, CNG, Tour, Sport oraz Tramp.
Opel Combo D jest to III i aktualnie najnowsza generacja dostawczego Opla Combo. Wersja Combo D na rynek została wprowadzona w 2011 roku. W przeciwieństwie do swoich poprzedników, III generacja dostawczaka nie została oparta na konstrukcji Opla Corsy. Po raz pierwszy w historii, Opel Combo został stworzony przy współpracy z Fiatem, a jego bliźniaczą wersją jest Fiat Doblo II. Oba auta opuszczają fabrykę Fiata w Turcji. Płyta podłogowa, którą posiada ten model nazywana jest GM Gamma SCCS platform. Oprócz Fiata Doblo, Combo dzieli projekt także z Oplem Merivą i Fiatem Linea. Pierwszy raz Opel Combo zaprezentowany został na Frankfurt Motor Show w 2011 roku. Planowany czas zakończenia produkcji przypada na rok 2018. W modelu Combo D wyróżniamy dwa typy nadwozia – 5-drzwiowy kombivan i 3, 4 lub 5-drzwiowy furgon.
Opel Combo to samochód dostawczy klasy kombivan, produkowany w latach 1994–2018. Prekursorem serii był model Opel Kadett Combo zaprezentowany po raz pierwszy w 1986 roku. Podstawą Opla Combo pierwotnie był Kadett E, a pierwsze samochody tej serii wyjechały z fabryk ze znaczkiem Vauxhalla. Na terenie Wielkiej Brytanii samochód dostępny był pod nazwą Bedford Astramax. Montowane początkowo silniki w Oplu Combo nie zaskakiwały mocą, bowiem najmocniejsza jednostka napędowa oferowała jedynie 82 KM, co przy pełnym załadunku dało się odczuć. Największy problem z nabieraniem prędkości miały wersje 54 konne wersje z silnikiem diesla.
Opel Combo wydany został w 3 generacjach, oznaczonych kolejno symbolami B, C i D. Podstawą dla generacji B był Opel Corsa B, produkowany w tym samym okresie (1994-2001). Model ten cieszył się dużą popularnością dzięki pojemnej pace, mieszczącej bez problemu całą paletę typu Euro. Druga generacja Opla Combo wydana została w 2001 roku i produkowana była nieustannie aż do roku 2011, kiedy to ogłoszono trzecią odsłonę kultowego kombivana Combo. Generacja oznaczona modelem C wzorowana była na płycie Corsy III. Samochód oprócz nowoczesnego wyglądu otrzymał szereg systemów bezpieczeństwa, poprawiających komfort jazdy. Obecnie produkowana jest generacja D, wzorowana na Fiacie Doblo. Jest to pierwszy z serii Opel Combo, stylistycznie wzorowany na modelu innej marki niż Opel.