Akumulatory do Opel Combo

Jaki akumulator do Opel Combo? Poniżej znajdziesz wszystkie generacje tego modelu uszeregowane według rodzaju nadwozia i lat produkcji. Po wybraniu generacji, dopasuj pojemności wersję silnikową (benzyna/diesel) oraz rodzaj skrzyni biegów. Najlepsze akumulatory do Opel Combo od sprawdzonych producentów w najniższych cenach.

Opel Combo

Opel Combo to samochód dostawczy klasy kombivan, produkowany w latach 1994–2018. Prekursorem serii był model Opel Kadett Combo zaprezentowany po raz pierwszy w 1986 roku. Podstawą Opla Combo pierwotnie był Kadett E, a pierwsze samochody tej serii wyjechały z fabryk ze znaczkiem Vauxhalla. Na terenie Wielkiej Brytanii samochód dostępny był pod nazwą Bedford Astramax. Montowane początkowo silniki w Oplu Combo nie zaskakiwały mocą, bowiem najmocniejsza jednostka napędowa oferowała jedynie 82 KM, co przy pełnym załadunku dało się odczuć. Największy problem z nabieraniem prędkości miały wersje 54 konne wersje z silnikiem diesla.

Opel Combo wydany został w 3 generacjach, oznaczonych kolejno symbolami B, C i D. Podstawą dla generacji B był Opel Corsa B, produkowany w tym samym okresie (1994-2001). Model ten cieszył się dużą popularnością dzięki pojemnej pace, mieszczącej bez problemu całą paletę typu Euro. Druga generacja Opla Combo wydana została w 2001 roku i produkowana była nieustannie aż do roku 2011, kiedy to ogłoszono trzecią odsłonę kultowego kombivana Combo. Generacja oznaczona modelem C wzorowana była na płycie Corsy III. Samochód oprócz nowoczesnego wyglądu otrzymał szereg systemów bezpieczeństwa, poprawiających komfort jazdy. Obecnie produkowana jest generacja D, wzorowana na Fiacie Doblo. Jest to pierwszy z serii Opel Combo, stylistycznie wzorowany na modelu innej marki niż Opel.