Akumulator do Opel Tigra

Akumulator do Opel Tigra

Jaki akumulator do Opel Tigra? Poniżej znajdziesz wszystkie generacje tego modelu uszeregowane według rodzaju nadwozia i lat produkcji. Po wybraniu generacji, dopasuj pojemności wersję silnikową (benzyna/diesel) oraz rodzaj skrzyni biegów. Najlepsze akumulatory do Opel Tigra od sprawdzonych producentów w najniższych cenach.

Opel Tigra

Opel Tigra to małe sportowe auto osobowe, zaliczane do segmentu B produkowane w dwóch generacjach w latach 1994-2000 oraz 2004-2009. Pierwsza generacja Opla Tigry powstała na bazie Opla Corsy B. Nadwozie typu copue nadało autu sportowego charakteru, wyróżniającego go na tle innych produkowanych w tym czasie małych samochodowych sportowych. Produkcja Opla Tigry I zakończyła się w 2000 roku. Kolejna odsłona sportowego copue wprowadzona została na rynek dopiero w 2004 roku pod nazwą Opel Tigra Twin Top, łącząc w sobie sportowe copue z cabrio. Opel Tigra dostępny był w wielu krajach na całym świecie. Na terenie Wielkiej Brytanii samochód dostępny był jako Vauxhall Togra, w Australii jako Holden Tigra, a na terenie Brazylii nabyć można było to auto jako Chevrolet Tigra.

Opel Tgra przez wielu postrzegany jest jako kobiece auto, o delikatnym i uroczym 2-drzwiowym nadwoziu. Seria Tigra wyróżniała się na tle innych aut charakterystycznym kształtem tylnej szyby. Samochód dzięki kompaktowym rozmiarom doskonale sprawdza się na miejskich parkingach. Mimo sportowego charakteru, Tigra nie oferowała sportowych osiągów. Podstawowa jednostka napędowa oferowała od 90 do 125 KM. Druga odsłona generacji powstała na bazie Opla Corsy C, jednak mimo to przód samochodu łudząco przypomina Opla Astrę H. Na chwilę obecną nie ma informacji, czy Opel Tigra zostanie ponownie włączony do produkcji.