Akumulatory do Opel Vectra

Jaki akumulator do Opel Vectra? Poniżej znajdziesz wszystkie generacje tego modelu uszeregowane według rodzaju nadwozia i lat produkcji. Po wybraniu generacji, dopasuj pojemności wersję silnikową (benzyna/diesel) oraz rodzaj skrzyni biegów. Najlepsze akumulatory do Opel Vectra od sprawdzonych producentów w najniższych cenach.

Opel Vectra

Opel Vectra to samochód osobowy klasy średniej zaliczany do segmentu D, produkowany przez koncern General Motors w latach 1988-2008. Samochód z powodzeniem zastąpił Asconę C, której do bezawaryjnego samochodu wiele brakowało. Następcą Opla Vectry jest całkowicie nowa seria - Opel Insignia.

Opel Vectra to niewątpliwie jeden z najważniejszych samochodów, jakie wyprodukowane zostały przez koncern. Ilość sprzedanych łącznie egzemplarzy szacuje się na przeszło sześć i pół miliona sztuk. Vectra wydana została w 3 generacjach, produkowanych kolejno w latach 1988-1995 (Vectra A), 1995-2002 (Vectra B) oraz 2002-2008 (Vectra C). Do najpopularniejszych odsłon serii zaliczyć niewątpliwie drugie wydanie Vectry oznaczone symbolem B, szczególnie po face liftingu.

Samochody z tej serii wyróżniał atrakcyjny wizualnie wygląd, dobre osiągi oraz bardzo atrakcyjna cena. Opel Vectra był doskonałą propozycją dla wszystkich tych, którzy szukali dobrego samochodu ze szczyptą luksusu, ale nie było ich stać na luksusowe auta konkurencyjnych marek. W każdej odsłonie serii znaleźć mogliśmy szereg elastycznych silników diesla i jednostek benzynowych, oferujących bardzo dobre osiągi i przy akceptowalnym spalaniu. Najmocniejsza jednostka napędowa zastosowana została w Vectrze C - silnik 2.8 OPC 24V o mocy 280 KM. Auto produkowane było od 2006 roku.