Akumulatory do Tofas

Akumulatory do Tofas

Tofas

Tofas

Tofas to marka samochodów osobowych i dostawczych, produkowanych przez Turecką fabrykę Türk Otomobil Fabrikasi A.Ş.. Koncern Fiat jest posiadaczem prawie 40-tu procent udziałów marki Tofas.

Historia

Firma została utworzona w 1968 roku, lecz pierwszy samochód został wyprodukowany dopiero 3 lata później, przy współpracy z włoskim Fiatem. Pierwszy model nosił nazwę Tofas 124 Murat, a oparty był na licencji Fiata 124. W późniejszych latach produkowany był pod nazwą Tofas Serce. Rok później powstał Tofas 131 na licencji Fiata 131. Od 1981 roku produkowany był jako zwykły sedan Tofas Sahin, luksusowa wersja nazywała się Tofas Dogan, a kombi nosiło nazwę Tofas Kartal. Od 2002 roku wszystkie modele produkowane były na eksport. W 1990 roku do produkcji wdrożono model Tempra, a 3 lata później model Uno II. W 1994 na rynku pojawia się model Tempra. W 1997 roku po raz pierwszy pod marką Fiat zaczęto produkować modele Siena, Palio oraz Palio Weekend. Dwa lata później pojawił się model Brava i Marea. W 2002 roku następczynią modelu Siena została bardziej nowoczesna Albea. W 2000 roku swój debiut miał model Doblo.

Technologia

Docelowym klientem marki Tofas w głównej mierze byli zwykli użytkownicy samochodów. Dzięki ubogiemu wyposażeniu, podzespoły eksploatacyjne takie jak akumulator do samochodu Tofas, są tanie w zakupie. Dobierając akumulator do Tofas’a musimy zwrócić uwagę na określony rozmiar oraz odpowiednie położenie biegunów.