Akumulatory do SsangYong

SsangYong

SsangYong Motor Company to koncern zajmujący się produkcją samochodów, założony w 1954 roku na ternie Korei Południowej.

Historia

Firma na początku swojej działalności zajmowała się produkcją samochodów terenowych, ciężarowych oraz autobusów. W 1977 zmieniono nazwę przedsiębiorstwa na Dong-A Motor, a po upływie 11 lat nazwa zmieniła się na SsangYong Business Group. W 1997 roku SsangYong przejął brytyjski koncern Panther Westwinds. Od 1991 roku nawiązano ścisłą współpracę z niemieckim koncernem Daimler-Benz, dzięki czemu niektóre samochody marki SsangYong korzystają z podzespołów marki Mercedes-Benz. W 1999 roku markę SsangYong wykupił koncern Daewoo, dzięki czemu przez jakiś czas samochody produkowane były pod logiem Daewoo. Ze względu na problemy finansowe Daewoo, powrócono do produkcji samochodów pod nazwą SsangYong. W 2004 roku prawie połowę udziałów wykupuje chiński koncern Shanghai Automotive Industry Corporation, lecz po upływie 6-ciu lat finalnym właścicielem staje się Indyjska spółka o nazwie Mahindra&Mahindra Limited.

Technologia

Akumulator do samochodu SsangYong musi posiadać proporcjonalnie dużą pojemność, aby zapewnić stabilne działanie wszystkich systemów elektronicznych. Zintegrowany system Start-Stop sprawia, że akumulator do SsangYong’a musi być wykonany w technologii AGM według zaleceń producenta.

Popularne modele

Popularnymi modelami są: SsangYong Actyon, SsangYong Actyon Sports, SsangYong Korando, SsangYong Kyron, SsangYong Musso, SsangYong Musso Sports, SsangYong Rexton.