znajdzakumulator.plSantana Motor

Akumulatory do Santana Motor

Santana Motor

Santana Motor to producent samochodów terenowych z siedzibą w Hiszpanii. Produkcja odbywa się w mieście Linares, które należy do prowincji Jaen.

Historia

Firma została założona w 1954 roku pod nazwą Metalurgica Santa Ana. Na początku istnienia, firma opierała się na licencji nabytej od marki Land Rover. Samochody powstałe w latach 1988-1994 nosiły nazwę Santana. W 1981 roku zmieniono nazwę firmy na Land Rover Santana S.A., a 10 lat później zaktualizowano nazwę Santana Motor S.A.. Od 1982 roku w markę Santana zaczął inwestować koncern Suzuki. Wtedy też zaczęły powstawać samochody oparte na licencji Japońskiego producenta. W 1985 roku pojawił się model Suzuki SJ 410, a rok później Suzuki JS 413, który dalej nosił nazwę Suzuki Samurai. W 1994 roku koncern Suzuki odsprzedał wszystkie akcje marki Santana firmie idFA. W 1999 roku swoją premierę miał model Suzuki Jimny Canvas Top Cabrio. Po upływie 3 lat uruchomiono produkcję modelu Santana PS-10, korzystając z konstrukcji Land Rovera Defendera. Model ten jest sprzedawany również pod nazwą Santana Anibal.

Technologia

Samochody produkowane przez markę Santana przeznaczone były głównie do użytku w ciężkim terenie. Podwyższona wytrzymałość podzespołów eksploatacyjnych, to jeden z ważniejszych elementów zawartych w projektach aut terenowych. Akumulator do samochodu Santana musi posiadać proporcjonalnie dużą pojemność, aby zapewnić nieprzerwaną pracę całego układu elektrycznego w trudnym terenie. Zwiększone zapotrzebowanie na energię elektryczną sprawia, że akumulator do Santany jest źródłem zasilania dodatkowych elementów wyposażenia samochodu terenowego (wciągarka, dodatkowe oświetlenie).