Akumulatory do Jaguar

Jaguar

Jaguar

Jaguar to przedsiębiorstwo z siedzibą w Wielkiej Brytanii, zajmujące się produkcją samochodów sportowych oraz luksusowych. Marka Jaguar powstała w 1922 roku i aktualnie jest częścią koncernu Tata Motors.

Historia

W 1922 roku William Lyons otwiera firmę o nazwie Swallow Sidecar Company, która zajmuje się produkcją bocznych wózków do motocykli. W późniejszych latach firma zajmowała się również wytwarzaniem aluminiowych podwozi, wykorzystywanych przez Brytyjskich producentów motoryzacyjnych. W 1933 roku nastąpiła zmiana nazwy firmy na SS Cars Ltd. Dwa lata później powstało pierwsze auto Jaguara o oznaczeniu SS100. W trakcie drugiej wojny światowej Jaguar produkował przyczepki motocyklowe dla wojska. Po zakończeniu wojny zmieniono nazwę na Jaguar Cars Ltd, ze względu na złe skojarzenia z Niemieckim ugrupowaniem SS. W 1948 roku Jaguar wprowadza do sprzedaży model XK120, a dwa lata później prezentuje limuzynę o oznaczeniu Mark VII. Ze względu na zapotrzebowanie rynku na auta klasy średniej, Jaguar wprowadza do sprzedaży model Mark I oraz Mark II. W 1961 roku Jaguar po wykupieniu Daimler Motor Company prezentuje model E-Type. W 1968 roku po połączeniu się z firmą British Motor Corporation, Jaguar prezentuje model XJ6. W 2008 roku Jaguar stał się własnością koncernu Tata Motors. Od 2015 roku akumulatory do samochodu Jaguar dostarczane są z Poznańskiej fabryki, reprezentującej marki Centra oraz Exide.

Technologia

Jaguar ze względu na dbałość o dobre imię marki, kładzie duży nacisk na jakość oferowanych produktów. Mając w swojej ofercie super luksusowe oraz sportowe auta, również kładzie nacisk na ekologię. Poprzez zastosowanie w swoich autach systemu Start-Stop, auta Jaguara oprócz mniejszego zanieczyszczenia środowiska redukują ilość spalanego paliwa. Korzystanie z Systemu Start-Stop jest możliwe dzięki zastosowaniu specjalnego akumulatora do Jaguara, który zapewnia odpowiednio zwiększoną liczbę cykli pracy.

Produkowane Modele

Jaguar aktualnie produkuje następujące modele:

  • Jaguar F-Pace - to samochód osobowy klasy średniej typu crossover ,produkowany od 2016 roku,
  • Jaguar F-Type - jest to dwuosobowy roadster o nadwoziu coupe, produkowany od 2013 roku,
  • Jaguar XE - to auto osobowe klasy średniej, produkowane od 2015 roku,
  • Jaguar XF - jest samochodem osobowym klasy średniej-wyższej, produkowanym przez Indyjski koncern Tata Motors od 2007 roku pod marką Jaguara,
  • Jaguar XJ Mark IV - to limuzyna z klasy aut luksusowych, produkowana od 2009 roku w postaci czwartej generacji.

Popularne modele

Najpopularniejszymi modelami produkowanymi pod logiem Jaguara są głównie auta klasy średniej lub średniej-wyższej, ze względu na współmierną proporcję ceny do jakości. Przykładowymi modelami są Jaguar S-Type oraz Jaguar X-type. Jaguar słynie również z aut sportowych i luksusowych.