Akumulatory do Isuzu

Isuzu

Marka Isuzu to jeden z najstarszych producentów samochodów w Japonii. Założone na początku XX wieku przedsiębiorstwo, produkowało samochody osobowe, dostawcze, ciężarowe, terenowe, autobusy oraz odrębne silniki spalinowe. Oprócz branży motoryzacyjnej, Isuzu oferuje również swoje produkty w dziedzinie przemysłowej oraz trakcyjnej. Silniki Isuzu montowane były między innymi w łodziach motorowych Marine/MerCruiser. Jednostki napędowe Isuzu możemy spotkać w samochodach marek Opel, Vauxhall, Chevrolet, Honda, Saab czy Renault. Maszyny rolnicze czy agregaty prądotwórcze to urządzenia, do których również stosowano silniki Isuzu. Główne zakłady produkcyjne Isuzu znajdują się na południowej części Japonii w mieście Fujisawa, gdzie produkowane są samochody i niezbędne do ich wytworzenia komponenty.

Rozwój marki

Pierwszy samochód pod marką Isuzu trafił na rynek w 1934 roku, pomimo przyjęcia finalnej nazwy przedsiębiorstwa Isuzu dopiero w 1949 roku. Hillman Minx był pierwszym samochodem osobowym wyprodukowanym przez Isuzu w 1953 roku. W 1973 roku przy współpracy z koncernem General Motors, wyprodukowany zostaje model Gemini. Szybko staje się popularny w swoim segmencie i do dziś pozostaje jednym z flagowych modeli wyprodukowanych przez markę Isuzu. W 1987 roku Isuzu wkracza na rynek amerykański, budując kolejną fabrykę w stanie Indiana, tworząc Subaru Isuzu Automotive Inc. W 1990 roku na rynek wkracza Isuzu Rodeo, w Polsce znane jako Opel Frontera. W 1997 roku w Polsce w Tychach powstaje kolejna fabryka koncernu Isuzu, produkująca silniki wysokoprężne o pojemności 1.7 l.

Flagowe modele

Najbardziej kojarzonymi modelami samochodów z marką Isuzu są:

  • Isuzu Tropper - jest to auto terenowe produkowane w latach 1983-2002. Tropper przez wiele lat zyskał uznanie wśród właścicieli i miano niezawodnego auta. Ze względu na zamontowane silniki benzynowe oraz dodatkowe wyposażenie, akumulatory do Isuzu Troppera musiały oferować dużą ilość energii elektrycznej.
  • Isuzu D-Max - samochód typu pick-up, którego pierwsza generacja produkowana była w latach 2007-2012. Druga odsłona tego modelu produkowana jest do dziś. Ze względu na dużej pojemności silniki diesla, akumulator do samochodu Isuzu D-Max potrzebuje dużego prądu rozruchowego.

Polski akcent

Fabryka w Tychach produkuje głównie silniki diesla o pomności 1,7 dcm3, które znajdują zastosowanie w wielu pojazdach różnych marek. Głównym odbiorcą silników produkowanych przez Isuzu Motors Polska Sp. z o.o. był Opel wraz z Vauxhall. Silniki produkowane w Polsce trafiały do takich aut jak: Opel Corsa, Opel Astra, Opel Mokka, Opel Meriwa czy Chevrolet Cruse. W 2011 roku fabryka z Tych uruchamia produkcje silników przeznaczonych do aut z systemem Start-Stop.