Akumulatory do Infiniti

Akumulatory do Infiniti

Infiniti

Infinity

Japońska marka samochodów luksusowych powstała w 1989 roku, należy do koncernu Nissan Motor Co. Ltd. Marka Infinity została utworzona w celu dużego zapotrzebowania na samochody luksusowe, szczególnie na rynku amerykańskim. Pierwszym modelem był Q45 wzorujący się na samochodzie Nissan President, trafił do sprzedaży w 1989 roku. Od roku 1996 małymi krokami zaczęto rozszerzać rynek sprzedaży Infinity na inne kraje: Tajwan, Korea Południowa, Rosja, Chiny, Hiszpania czy Francja. W 2010 roku doszło do połączenia z koncernem Daimler AG, a współpraca w głównej mierze ma na celu wspólne wykorzystywanie opracowanych technologii.

Technologia

Samochody marki Infinity są bardzo zaawansowane pod kątem systemów elektronicznych. Infinity to pierwszy samochód, który wykorzystuje technologię AVM (Around View Monitor). Jest to technologia, która za pomocą kilku szerokokątnych kamer ułatwia parkowanie i zapewnia lepszą widoczność naszego otoczenia. Akumulator do samochodu Infinity, wykorzystujący tak złożone systemy, jest ważnym elementem, jeśli chodzi o zapewnienie stabilności pracy całego auta.

Hybryda Infinity

Infinity w swojej ofercie ma również model hybrydowy Q50. Ze względu na dodatkowy silnik elektryczny, akumulator do Infinity Q50 musi być bardziej wydajny i pojemny niż standardowe baterie. W połączeniu z 3,5 litrowym silnikiem spalinowym V8, samochód zyskuje moc 364 KM. Sprawia to, że auto jest bardzo dynamiczne, a 100km/h osiąga w około 5s. Dodatkowe systemy stabilizacji i kontroli jazdy wypierają kierowcę w panowaniu nad pojazdem.