Akumulatory do Morgan

Akumulatory do Morgan

Morgan

Morgan

Morgan to Brytyjskie przedsiębiorstwo działające w branży motoryzacyjnej. Firma została utworzona w 1909 roku przez Henrego Fredericka Stanleya Morgana. Główna siedziba marki znajduje się w Malvem Link na terenie Anglii.

Historia

Morgan Motors zasłynęło z konstrukcji trójkołowego pojazdu opartego na lekkiej ramie, wyposażonego w duży silnik od motocykla. W 1936 roku firma Morgan wprowadza na rynek pierwszy pojazd czterokołowy. Jest to model Morgan 4-4, nazwa pochodzi od ilości kół oraz od ilości cylindrów silnika. W roku 1955 pojawia się druga generacja Morgana 4-4, korzystającego z silników marki Ford. Kolejnym wyprodukowanym modelem był Morgan Plus 4 Plus w 1963 roku. Karoseria tego modelu była wykonana z włókna szklanego. W 1966 roku powstaje klasyk w ofercie marki, czyli Morgan Plus Eight, który produkowany był do 2004 roku.

Technologia

Ze względu na doświadczenie marki Morgan w sportach motorowych, konstruktorzy dokładali starań, aby masa własna pojazdu była jak najmniejsza. Takie podzespoły jak akumulator do samochodu Morgan, musiały mieć ograniczoną wagę ze względu na odpowiednie rozmieszczenie ciężaru. Akumulator do Morgana służył praktycznie tylko do rozruchu silnika i oświetlenia pojazdu.