Akumulatory do Mega

Akumulatory do Mega

Mega

Mega

Aixam-Mega to francuski producent samochodów. Firma specjalizuje się w produkcji mikrosamochodów, niewymagających specjalnych uprawnień do kierowania nimi. Przedsiębiorstwo podzielone jest na dwie grupy:

  • Aixam - zajmuje się produkcją i sprzedażą samochodów osobowych,
  • Mega - obejmuje produkcję i dystrybucję samochodów dostawczych oraz transportowych.

Firma powstała w 1983 roku poprzez przejęcie spółki AROLA, której to specjalnością było produkowanie małych pojazdów oraz wózków elektrycznych. Rok później wyprodukowano pierwszy samochód pod nazwą Aixam. W 1992 roku powstała grupa samochodów sportowych Mega, którą w 2002 roku przekształcono w auta dostawcze. NICE Car Company w 2009 roku zostaje przyłączone do przedsiębiorstwa Aixam-Mega. Aktualnie spółka jest drugim w Europie producentem samochodów typu micro car (Ligier jest marką dominującą).

Zastosowane technologie

Przedsiębiorstwo Aixam-Mega zajmuje się produkcją specyficznej grupy samochodów. Ze względu na różne rodzaje nadwozia, pojazdy znajdowały różne zastosowanie. Małe rozmiary pojazdów sprawiają, że każdy z podzespołów musi mieć ustalone wymiary. Akumulator do samochodu Mega jest ściśle określony przez producenta. Ze względu na ubogie wyposażenie, akumulator do samochodu Mega nie musi oferować dużej pojemności, dzięki czemu może zachować stosunkowo niską wagę oraz mały rozmiar.