Akumulatory do Lotus

Akumulatory do Lotus

Lotus

Lotus

Lotus Car Limited to przedsiębiorstwo działające na terenie wielkiej Brytanii w branży motoryzacyjnej. Firma zajmuje się produkcją samochodów sportowych oraz wyścigowych. Siedziba Lotusa znajduje się hrabstwie Norfolk w Anglii.

Historia

Markę Lotus założył brytyjski inżynier i konstruktor Colin Chapman w 1952 roku. Jednym z pierwszych aut, które wypromowało markę Lotus był model Seven. Ten dwuosobowy lekki pojazd produkowany był w latach 1957-1970. Marka Lotus wyprodukowała dużą ilość samochodów przeznaczonych bezpośrednio do sportów motorowych. Najbardziej rozpoznawalnym Lotusem, który trafił do produkcji seryjnej był model Elise, produkowany od 1995 roku. W roku 1996 właścicielem Lotusa staje się malezyjska firma Proton. Pakiet większościowy Lotusa w 2017 roku wykupuje chiński koncern Geely.

Technologia

Samochody Lotusa cechuje głównie niska masa własna pojazdu oraz doskonałe prowadzenie. Wysoka przyczepność do podłoża to zasługa perfekcyjnie wyważonego auta. Takie podzespoły jak akumulator do samochodu Lotus muszą mieć ściśle określoną wagę oraz wymiar. Ze względu na dużą moc silników, akumulator do Lotusa musiał cechować się wysokim prądem rozruchowy, aby zapewnić prawidłowy start silnika.