Akumulatory do Bentley

Bentley

Bentley

Bentley Motors Limited to przedsiębiorstwo z siedzibą w Wielkiej Brytanii zajmujące się produkcją luksusowych samochodów osobowych. Od 1998 roku Bentley należy do koncernu Volkswagen AG.

Historia

Założycielem marki Bentley jest Walter Owen Bentley, którego marzeniem było wyprodukowanie samochodu wyścigowego najlepszego w swojej klasie. Pierwszy samochód marki Bentley powstał w 1919 roku i był to model Bentley 3 Litre, lecz zaprezentowany został dopiero 2 lata później. W 1931 roku Rolls-Royce wykupuje w całości firmę Bentley Motors Limited. Po okresie wojny Bentleye były usportowioną odmianą Rolls Royce-ów. Całość w 1998 roku wykupuje koncern Volkswagena, lecz kontrolę nad Rolls Roycem od 2003 roku sprawuje BMW. Rok 2007 to wejście Bentleya na rynek Polski.

Technologia

Samochody produkowane przez markę Bentley są zarazem uosobieniem sportu oraz luksusu. Ze względu na bardzo bogate wyposażenie, akumulator do Bentleya musi cechować się odpowiednio dużą pojemnością, w celu zapewnienia poprawnego działa wszystkich elementów elektronicznych. Wbudowany system Start-Stop sprawia, że akumulator do samochodu Bentley musi być wykonany w technologii AGM.

Produkowane modele

Aktualnie najbardziej rozpoznawalnymi modelami Bentleya są:

  • Bentley Continental,
  • Bentley GT Supersport,
  • Bentley Mulsanne.