Akumulatory do ZAZ

Akumulatory do ZAZ

ZAZ

ZAZ

Przedsiębiorstwo AwtoZAZ zajmowało się działalnością w branży motoryzacyjnej. Ukraińskie przedsiębiorstwo z siedzibą w Zaporożu powstało w 1959 roku. AwtoZAZ należało do koncernu UkrAwto.

Historia

Historia marki sięga do roku 1863, kiedy to powstała pierwsza fabryka maszyn rolniczych, utworzona przez obywatela Niemiec- Abrahama Koopa. W roku 1959 rozpoczęto produkcję samochodów osobowych. Pierwszym wyprodukowanym modelem był ZAZ-965. W 1967 roku rozpoczęto produkcję kolejnego ulepszonego modelu o nazwie ZAZ-966. Kolejnym modelem, który ukazał się w 1988 roku był ZAZ Tavria. Był to model chętnie kupowany poza granicami Ukrainy. W 1994 roku utworzyła się spółka AwtoZAZ.

Technologia

Samochody firmy ZAZ to produkcje, które w założeniu mają być tanie w zakupie oraz eksploatacji. Części eksploatacyjne, takie jak akumulator do samochodu ZAZ, miały być w założeniu tanie w zakupie, ze względu na niskiej wartości parametry. Akumulator do ZAZa służył jedynie do uruchomienia jednostki napędowej oraz zasilenia oświetlenia auta.