Akumulatory do Tata

Akumulatory do Tata

Tata

Tata

Tata Motors Limited to Indyjskie przedsiębiorstwo, zajmujące się branżą motoryzacyjną oraz innymi gałęziami przemysłu. Firma zajmuje się produkcją samochodów oraz autobusów. Auta sprzedawane są głównie na kontynencie azjatyckim, lecz od niedawna oferowane są również w Europie. Firma Tata Motors jest aktualnie właścicielem takich marek jak: Land Rover, Jaguar, Daimler, Rover oraz Lanchester.

Historia

Firma powstała w 1945 roku, a jej pierwszym produktem była lokomotywa. W 1954 roku wyprodukowano pierwszy samochód, który powstał przy współpracy z koncernem Damler-Benz AG. W 1998 roku do sprzedaży trafia Tata Indica. Model ten odnosi bardzo duży sukces na rynku Indyjskim. Auto było również eksportowane na rynek europejski, między innymi do Wielkiej Brytanii oraz Włoch.

Najtańsze auto

W 2008 roku koncern Tata Motors ogłosił, że najnowszy model Nano będzie najtańszym samochodem na świecie. W przeliczeniu na polską walutę, miał kosztować około 6 tysięcy złotych. Zakładano, że małe podzespoły takie jak akumulator do samochodu Tata, pozwolą na znaczne ograniczenie budżetu. Ze względu na ubogie wyposażenie, akumulator do samochodu Tata wykorzystywany był jedynie do rozruchu silnika oraz oświetlenia samochodu. Europejskie normy bezpieczeństwa nie pozwoliły na uzyskanie tak niskich kosztów produkcji.