Akumulatory do Rover

Rover

Rover

Rover to brytyjski producent samochodów osobowych, który początkowo zajmował się produkcją rowerów. Obecny model roweru napędzanego łańcuchem oraz o kołach tego samego rozmiaru, stworzony został przez firmę Rover. Od 2000 roku firma nosiła nazwę MG Rover Group.

Historia

Firma Rover została założona w 1883 roku w Wielkiej Brytanii. Podczas I wojny światowej Rover produkował samochody ciężarowe dla wojsk brytyjskich. Prawdziwy rozwój firmy nastąpił w połowie XX wieku, kiedy to Rover starał się stanowić konkurencję do panującego wówczas na rynku Forda. Duży wkład w budowanie marki miał sukces Land Rovera. Szczególną popularnością cieszyły się modele Rover P5, a w późniejszych latach Rover P6. W 1970 roku postanowiono odejść od ekskluzywnych limuzyn na rzecz bardziej uniwersalnych, użytkowych samochodów. Producent idąc w tym kierunku stworzył model Range Rover. Były to komfortowe auta terenowe, które bardzo dobrze radziły sobie z jazdą w trudnym terenie. Czwarta generacja Range Rovera produkowana jest do dziś. W późniejszych latach Rover podjął się współpracy z marką Honda. Owocem tej współpracy było stworzenie samochodu Rover 200 w 1984 roku. Rok 1989 to produkcja kolejnego kultowego modelu Rovera - Discovery. W 1994 roku koncern BMW w całości wykupuje akcje Rovera i tego samego roku ukazuje się model 75. Dwa lata później zadebiutował Suv Freelander, który świetnie nadawał się do jazdy po utwardzonych nawierzchniach, jednakże nie był tak dobry w warunkach terenowych jak Range Rover. W 2005 roku pojawia się Range Rover sport - elegancki SUV dobrze radzący sobie w każdych warunkach. W 2008 roku Tata Motors wykupuje markę Rover od Forda.

Technologia

Rover wprowadzając do produkcji auta terenowe pokazał, że można połączyć ciekawą stylistykę z możliwością poruszania się w trudnym terenie. Dużej pojemności silniki oraz bogate wyposażenie to charakterystyczne cechy dla aut terenowych Rovera. Ze względu na duży pobór prądu, akumulator do samochodu Rover musiał być adekwatnie mocny. Aktualne auta Rovera produkowane już jako marka Land Rover, to głównie luksusowe Suvy, które odnajdują się w każdym terenie. W autach terenowych wykorzystuje się specjalne wyposażenie. Wyciągarka czy dodatkowe oświetlenie zewnętrzne to duże odbiorniki prądu, więc podzespoły takie jak akumulator do Rovera użytkowanego w ciężkim terenie wymagają dodatkowej rozbudowy.

Flagowe modele

Najbardziej rozpoznawanymi modelami marki Rover są modele:

  • Range Rover - samochód osobowy klasy SUV, należący do segmentu F. Pierwsza generacja produkowana jest od 1970 roku, natomiast od 2012 roku produkowana jest czwarta generacja,
  • Land Rover Discovery - to auto osobowe typu SUV produkowane od 1989 roku,
  • Land Rover Defender - auto osobowo-terenowe produkowane od 1983 roku,
  • Land Rover Freelander - to samochód sportowo-użytkowy produkowany od 1996 roku.