Akumulatory do Rolls-Royce

Akumulatory do Rolls-Royce

Rolls Royce

Rolls-Royce

Rolls-Royce to brytyjska marka produkująca luksusowe samochody osobowe. Właścicielem marki od 2003 roku jest koncern BMW. Samochody marki Rolls-Royce są symbolem bogatego wyposażenia, a auta często produkowane są na indywidualne zamówienie.

Historia

Marka została założona w 1906 roku przez Henrego Royce’a i Charlesa Stewarta Rolls’a w Manchesterze. W 1921 roku otworzono fabrykę w USA, która funkcjonowała jedynie 10 lat. W 1931 roku markę Rolls-Royce przejmuje Bentley. W 1973 roku następuje podział przedsiębiorstwa na Rolls-Royce plc, które zajmowało się w głównej mierze produkcją silników lotniczych. Drugą część firmy stanowiło Rolls-Royce Motor Cards, zajmujące się produkcją samochodów osobowych. W 1998 roku koncern Volkswagen wykupuje Rolls-Royce Motor Cars, a 5 lat później właścicielem zostaje inny niemiecki producent, kryjący się pod nazwą BMW.

Technologia

Luksus - to właśnie synonim marki Rolls-Royce. Akumulator do samochodu Rolls-Royce musi posiadać odpowiednio dużą pojemność, aby zapewnić stabilność pracy układów elektronicznych. System Start-Stop sprawia, że akumulator do Rolls-Royce’a musi być wykonany w technologii AGM według zaleceń producenta. Wiele aut produkowanych przez Brytyjską markę jest projektowanych na specjalne, indywidualne zamówienie.

Flagowe modele

Najbardziej znanymi modelami Rolls-Royce’a, produkowanymi seryjnie są modele: Rolls-Royce Ghost oraz Rolls-Royce Phantom. Ze względu na liczne zamówienia specjalne, właściciele samochodów Rolls-Royce chcą się odróżniać od pozostałych użytkowników dróg.