Akumulatory do Proton

Akumulatory do Proton

Proton

Proton

Proton to skrót od nazwy Perusahaan Otomobil National, pod którą funkcjonuje przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją samochodów oraz motocykli. Firma została utworzona w Malezji w 1983 roku.

Historia

Proton swoje pierwsze auto wyprodukował w 1985 roku, korzystając z licencji Mitsubishi. Do roku 2004 Mitsubishi posiadało prawie 8% akcji marki Proton. W 2004 roku firma zmieniła nazwę na Proton Holdings Berhad. W 1996 roku Proton przejmuje większość akcji popularnej marki Lotus. Pierwszy model utworzony pod marką Proton nosił nazwę Saga. W 2004 roku pojawił się pierwszy w pełni autorski pojazd marki, czyli Proton Gen-2. W 2007 roku pod nazwą Europestar zaczęto produkować samochody marki Proton w Chinach.

Technologia

Samochody marki Proton przeznaczone były głównie dla zwykłych obywateli. Ze względu na niewygórowaną cenę zakupu oraz niskie koszty eksploatacji, samochody marki Proton są bardzo przystępnym dla użytkownika rozwiązaniem. Ze względu na ubogie wyposażenie, akumulator do samochodu Proton nie musi cechować się dużą pojemnością, dzięki czemu jest tani w zakupie. Akumulator do samochodu Proton służy głównie do rozruchu silnika oraz oświetlenia pojazdu.