Akumulatory do Porsche

Akumulatory do Porsche

Porsche

Porsche

Porsche to niemieckie przedsiębiorstwo produkujące luksusowe samochody osobowe oraz samochody sportowe. Utworzone zostało w 1931 roku przez Ferdinanda Porsche. Siedziba marki znajduje się w mieście Stuttgart. Aktualnie marka Porsche należy do koncernu Volkswagen AG.

Historia

Na początku swojej działalności Porsche konstruowało samochody osobowe, lecz pod wpływem Adolfa Hitlera zaczęto produkować militarne pojazdy dla III Rzeszy w trakcie trwania II wojny światowej. Pierwszy samochód osobowy wyprodukowany pod logiem Porsche powstał w 1948 roku, bazując na podstawie VW Garbusa, a był to model 356. W roku 1963 zaprezentowany został model 911, który zrewolucjonizował rynek samochodów sportowych zarówno w kategorii aut wyścigowych, jak i komercyjnych. Silnik własnej konstrukcji zamieszczony w tylniej części nadwozia był innowacyjnym rozwiązaniem.

Technologia

Porsche, ze względu na ścisłe powiązanie z Volkswagenem, bardzo szybko zbudowało silną pozycję na rynku motoryzacyjnym. Super luksusowe auta sportowe oraz te z kategorii SUV, to znak firmowy marki z Niemiec. Akumulator do samochodu Porsche musi oferować wysoką wydajność, aby spełnić wymagania zarówno bogato wyposażonego auta, jak i jego użytkownika. Ze względu na zintegrowany system Start-Stop, według zaleceń producenta akumulator do Porsche musi być wykonany w technologii AGM.