Akumulatory do Maserati

Akumulatory do Maserati

Maserati

Maserati

Maserati to producent sportowych aut luksusowych oraz wyścigowych z siedzibą we Włoszech. Firma została utworzona w 1914 roku w mieście Bologna. Od 1993 roku, Maserati należy do koncernu Fiat.

Historia

Początki marki Maserati wiążą się z produkcją samochodów wyścigowych. Produkowane były przez braci Alfieri, Bindo i Ettore Maserati. W 1926 roku Alferi Maserati zdobywa mistrzostwo w wyścigach Taga Florio. W późniejszych latach przedsiębiorstwo wykupuje firma Orsi, która przenosi siedzibę do Modeny, kontynuując produkcję samochodów wyścigowych. Ze względu na wybuch II wojny światowej firma musiała zająć się produkcją sprzętu dla armii. Po wojnie powrócono do produkcji samochodów wyścigowych. Po zdobyciu pięciokrotnego mistrza świata przez Juana Manuela Fangio w formule 1, Maserati zaprzestało produkcji samochodów przeznaczonych do wyścigów. Po zmianie nastawienia firmy, wyprodukowano Maserati 3500 coupe o mocy 270 KM. Na koniec lat 60-tych do sprzedaży trafia dwudrzwiowy model 5000 GT. Następny model, który osiągnął duży sukces to Maserati Sebring. W 1964 roku pojawia się Maserati Mistral. W roku 1990 prawie połowę udziałów wykupuje włoski koncern Fiat, po trzech latach Fiat był już większościowym udziałowcem marki Maserati. Połączenie się Ferrari z Maserati to rok 1997. Rok później na rynku pojawia się model Maserati 3200 GT. Dzięki współpracy pomiędzy Ferrari a Maserati, marki nawzajem wykorzystują swoje rozwiązania technologiczne.

Technologia

Maserati na stałe wpisało się do kart motoryzacji, głównie ze względu na osiągnięcia w wyścigach samochodowych. Marka jest symbolem szybkich luksusowych samochodów o sportowym charakterze. Ze względu na bogate wyposażenie oraz zaawansowaną technologię, akumulator do samochodu Maserati musi cechować się dużą pojemnością. Dodatkowo zintegrowany system Start-Stop sprawia, że akumulator do Maserati musi być wykonany w technologii AGM.

Flagowe modele

Najbardziej rozpoznawalnymi modelami Maserati produkowanymi seryjnie są: Maserati Quattroporte, Maserati Ghibli, Maserati GranCabrio, Maserati GranTurismo oraz Maserati Levante.