Akumulatory do Ligier

Akumulatory do Ligier

Ligier

Ligier

Ligier to przedsiębiorstwo zajmujące się branżą motoryzacyjną założone w 1968 roku przez Guya Ligiera. Założyciel firmy to wielokrotny uczestnik wyścigów samochodowych, a jego największym osiągnięciem był udział w 24-godzinnym wyścigu Le Mans. Firma ma swoją siedzibę w mieście Magny-Cours.

Początki

Pierwsze pojazdy utworzone w 1980 roku były bardzo prymitywne, były połączeniem ramy, silnika i zawieszenia. W niedługim czasie, ze względu na dużą popularność i niszę w tej części rynku motoryzacyjnego, auta z tej kategorii stały się powszechnie używane. Głównym czynnikiem, który gwarantował chęć zakupu auta, była możliwość prowadzenia go bez specjalnych uprawnień. Ze względu na małe gabaryty pojazdu, każdy element musiał mieć odpowiedni wymiar. Takie podzespoły jak akumulator do samochodu Lingier musiały mieć odpowiednio niewielki rozmiar, a było to możliwe ze względu na małe zapotrzebowanie na energię elektryczną. Kolejnym ważnym czynnikiem była waga. Akumulator do Ligiera musiał mieć stosunkowo niską wagę, aby nie obciążać dodatkowo całego pojazdu.

Rozwój

Najnowszym osiągnięciem technologicznym w samochodach produkowanych przez firmę Ligiera, jest elektronicznie sterowany wtrysk paliwa w silnikach wysokoprężnych. W 2010 firma Microcar została wykupiona przez przedsiębiorstwo Ligier, w ten sposób stając się największym producentem mikrosamochodów ma świecie.