Akumulatory do Lamborghini

Akumulatory do Lamborghini

Lamborghini

Lamborghini

Lamborghini to włoska marka produkująca luksusowe samochody sportowe, ciągniki rolnicze oraz pojazdy wodne. Produkcją traktorów od 1947 roku zajmuje się przedsiębiorstwo Lamborghini Trattori. Samochody osobowe natomiast opuszczają fabryki od 1963 roku. Aktualnie marka Lamborghini należy do Audi, które podlega koncernowi Volkswagen AG.

Historia

Koncern Lamborghini założył Ferruccio Lamborghini w 1916 roku, na początku produkowano jedynie ciągniki rolnicze. W roku 1964 zaprezentowano pierwszy samochód, był to model Lamborghini 350 GTV. Kolejnym projektem, który przyniósł sukces marce był model Lamborghini Miura, słynący z silnika V12. Dużą sławę dla Lamborghini przyniósł model Countach znany z drzwi otwieranych do góry, przypominających skrzydła. Następcą Lamborghini Countach był model Diablo, wyprodukowany w 1990 roku. Na samym początku XXI wieku wprowadzono do sprzedaży Lamborghini Murcielago, dwa lata później rozpoczęto produkcję modelu Lamborghini Gallardo. W 2011 roku w Genewie premierę miał najnowszy model Lamborghini o nazwie Aventador.

Technologia

Lamborghini kojarzone jest z szybkimi samochodami o sportowym wyglądzie. Cechą szczególną dla samochodów tej marki są specyficznie otwierane drzwi. Duże prędkości osiągane przez samochody marki Lamborghini wiążą się z potężną mocą silników. Akumulator do samochodu Lamborghini musi mieć dużą moc rozruchową, aby wprawić w ruch potężne jednostki napędowe. Rozbudowany układ elektroniczny oraz bogate wyposażenie sprawiają, że akumulator do Lamborghini musi cechować się dużą pojemnością, by zapewnić poprawne działanie wszystkich systemów elektronicznych.

Flagowe modele

Najbardziej znanymi modelami Lamborghini są: Lamborghini Countach, Lamborghini Diablo, Lamborghini Gallardo, Lamborghini Murcielago, Lamborghini Aventador.