Akumulatory do Hummer

Akumulatory do Hummer

Hummer

Hummer

Hummer to amerykański producent samochodów terenowych, należący do koncernu AM General. Po likwidacji spółki, licencję do wykorzystania marki wykupił koncern General Motors Corporation.

Historia marki sięga roku 1979, kiedy to amerykański rząd ogłosił przetarg na zapotrzebowanie następcy dla pojazdu M151 MUTT. Hummer powstał na zlecenie amerykańskiej armii jako wielozadaniowy pojazd kołowy o wszechstronnym zastosowaniu. W 1992 roku rozpoczęto cywilną produkcję Hummera H1. W 2002 roku pojawiła się druga generacja pojazdu o nazwie H2, a trzy lata później dostępna była III-cia generacja.

Hum-Vee

Wojskowy pojazd otrzymał nazwę Hum-Vee. Jedną z najważniejszych jego zalet jest napęd na wszystkie 4 koła i niezależne zawieszenie każdego z nich, co w dużym stopniu ułatwiało pokonywanie trudnych przeszkód. Hummer miał możliwość przewożenia czterech żołnierzy w kabinie, a otwierana tylna część pojazdu ułatwiała transportowanie rannych i zaopatrzenia. Wodoszczelność oraz możliwość zamontowania karabinu czy ciągnięcia niewielkiego działa sprawiało, że pojazd ten był idealnym rozwiązaniem dla wojska. Dużej mocy silnik i dodatkowe odbiorniki prądu powodowały, że akumulator do samochodu Hummer musiał posiadać zarówno dużą pojemność, jak i wysokiej wartości moc rozruchową.

Komercyjność Hummera

Ze względu na duże zainteresowanie wojskowym autem produkowanym przez koncern AM General, postanowiono wdrożyć seryjną cywilną produkcję. Auta seryjne oczywiście różniły się od wojskowych wersji, przede wszystkim wyposażeniem. Auta cywilne to bogato wyposażone Suvy, nadające się do jazdy po ciężkim terenie. Akumulator do Hummera potrzebuje dużej pojemności, ze względu na szereg dodatkowego oświetlenia zewnętrznego, które pochłania bardzo duże ilości energii elektrycznej.