Akumulatory do Autobianchi

Autobianchi

Autobianchi

Autobianchi to włoski producent samochodów osobowych, współpracujący z trzema przedsiębiorstwami motoryzacyjnymi, jakimi są: Fiat, Pirelli oraz Bianchi.

Historia

Firma została utworzona w 1955 roku, lecz jedna z jej części istniała już w 1885 roku i zajmowała się najpierw naprawą rowerów, a później ich wytwarzaniem. Dopiero z końcem wieku XIX zajęła się produkcją samochodów. Pierwszy samochód pod nazwą Autobianchi został wyprodukowany w 1957 roku, korzystając z zespołu napędowego samochodów osobowych marki Fiat. Model Autobianchi A500 był testem Fiata w zastosowaniu napędu na przednią oś. W kolejnych latach Autobianchi A112 było testowaniem rozwiązań, jakie miały mieć zastosowanie przy konstrukcji Fiata 127. W 1967 roku koncern Fiata w całości wykupił markę Autobianchi i przyporządkował ją do Lancii. Z marki Autobianchi wywodzi się najmniejszy z modeli Lancii, czyli Lancia Y10, aktualnie Lancia Ypsilon. Ostatnim rokiem sprzedaży samochodów pod marką Autobianchi był rok 1996.

Technologia

Samochody Autobianchi były bardzo proste w swojej konstrukcji, dzięki czemu podzespoły eksploatacyjne takie jak akumulator do samochodu Autobianchi, były tanie w zakupie. Ze względu na małe gabaryty, każdy element składający się na konstrukcję samochodu musiał mieć ograniczone gabaryty oraz masę własną. Przykładem takiego podzespołu jest akumulator do Autobianchi, który musiał mieścić się w ściśle przeznaczonym do tego miejscu.