Akumulator do Volkswagen Polo II

Jaki akumulator do Volkswagen Polo II? Poniżej znajdziesz listę wszystkich modeli uszeregowanych według rocznika, pojemności i rodzaju silnika. Zobacz ofertę producentów akumulatorów rozruchowych do Volkswagen Polo II i zapoznaj się z aktualnymi cenami.

Volkswagen Polo II

Volkswagen Polo drugiej generacji to samochód osobowy należący do segmentu aut miejskich. Po raz pierwszy zaprezentowany został w 1981 roku. Produkcja VW Polo II trwała od 1981 do 1994 roku. Była to szeroko zmodernizowana pierwsza generacja o zwiększonej długości. VW Polo II produkowany był również pod nazwą VW Polo Classic. Jedną z głównych cech, w stosunku do swojego poprzednika, VW Polo II oferowany był w trzech wersjach nadwoziowych:

  • sedan (2-drzwiowy),
  • hatchback (3-drzwiowy),
  • coupe (3-drzwiowy).

Standardowo montowaną jednostką był silnik benzynowy o pojemności 1100 cm3 lub 1300 cm3. G40 to usportowiona wersja VW Polo drugiej generacji, zademonstrowana w 1986 roku. Ta wersja wyposażona była w silnik o mocy 116 KM. Tego samego roku gamę jednostek napędowych uzupełnił silnik wysokoprężny o pojemności 1300 cm3, a cztery lata później kolejnym rozwiązaniem był motor o pojemności 1400 cm3. W 1990 roku Volkswagen Polo II przeszedł szczegółowy facelifting. Oprócz zmiany całego przodu auta, zmieniono również wnętrze oraz oferowane silniki.