Akumulator do Volkswagen Passat B5

Jaki akumulator do Volkswagen Passat B5? Poniżej znajdziesz listę wszystkich modeli uszeregowanych według rocznika, pojemności i rodzaju silnika. Zobacz ofertę producentów akumulatorów rozruchowych do Volkswagen Passat B5 i zapoznaj się z aktualnymi cenami.

Volkswagen Passat B5

Volkswagen Passat B5 to kolejny przedstawiciel niemieckiego koncernu Volkswagen AG w grupie samochodów klasy średniej. Pierwszy raz Passat piątej generacji (B5) został zaprezentowany w roku 1996. Produkcja odbywała się w latach 1996-2000. Model ten został zbudowany od podstaw, w stosunku do poprzednika (Passata B4), bazując na płycie podłogowej Audi A4 B5, wyprodukowanego 2 lata wcześniej od pierwszego VW Passata B5. Sylwetka nowego Passata otrzymała opływowe kształty, a cała karoseria została wykonana z blachy ocynkowanej. Takie działanie miało na celu zapobiegnięcie wystąpienia korozji. W Passacie B5 jednostki napędowe montowane były wzdłuż, a podstawową z nich była ta o pojemności 1600 cm3, osiągająca moc 101 KM. Auto oferowane było w dwóch wersjach nadwoziowych: sedan oraz kombi. Największą popularnością oraz wytrzymałością cieszyły się jednak silniki wysokoprężne z grupy TDI. Silniki o pojemności 1.9 l o różnych wersjach, pod względem mocy 90/110/130 KM charakteryzowały się dużą elastycznością, niskim spalaniem oraz niezawodnością.

Volkswagen Passat B5 FL

Volkswagen Passat B5 FL to liftingowana wersja modelu B5. Jest to auto osobowe klasy średniej, zaprezentowane publicznie w 2000 roku. VW Passat B5 FL to gruntownie zmodyfikowana, odnowiona wersja modelu B5. Zmieniona została stylistyka nadwozia, wnętrze, a w ofercie pojawiły się inne jednostki napędowe. Model ten produkowany był od 2000 do 2005 roku. Charakterystycznymi elementami dla Passata B5 FL, względem wersji przed liftingiem, są chromowana atrapa chłodnicy, nowoczesne reflektory z przodu i z tyłu oraz chromowane obwódki wokół zestawu wskaźników. W sprzedaży dostępne były wersje nadwoziowe sedan oraz kombi. W 2001 roku zaprezentowano najmocniejszą wersję silnikową w tym modelu. Był to czterolitrowy silnik W8 o mocy 275 KM. Ciekawostką jest fakt, że silnik ten jest połączeniem dwóch jednostek o pojemności 2 l. Do standardowego wyposażenia tego modelu należy napęd na obie osie pojazdu (4Motion), w połączeniu z manualną, 6 lub 5-stopniową, automatyczną skrzynią biegów.