Akumulatory do Volkswagen Golf II

Jaki akumulator do Volkswagen Golf II? Poniżej znajdziesz listę wszystkich modeli uszeregowanych według rocznika, pojemności i rodzaju silnika. Zobacz ofertę producentów akumulatorów rozruchowych do Volkswagen Golf II i zapoznaj się z aktualnymi cenami.

Volkswagen Golf II

Volskawgen Golf w drugiej odsłonie produkowany był w latach 1983-1992. Względem swojego poprzednika zmienił się rozstaw osi oraz długość samochodu, pozostając w segmencie samochodów kompaktowych. W roku 1985 zaprezentowana została sportowa wersja Golfa II o oznaczeniu GTI, charakteryzująca się silnikiem o pojemności 1.8 l, osiągając moc maksymalną 139 KM. Rok później opracowano napęd na wszystkie cztery koła. Pierwszy lifting nastąpił w latach 1987-1989. Zmianom uległy przednie boczne szyby, atrapa chłodnicy oraz zderzaki. Golf II tak samo jak swój poprzednik, stał się wielkim hitem na rynku samochodów osobowych, sprzedając się w ilości ponad 6 mln egzemplarzy. W sprzedaży dostępne były dwa rodzaje skrzyni biegów:

  • automatyczna (3 stopniowa),
  • manualna (4 lub 5-cio stopniowa).

Charakterystyczną wersją Golfa II była opcja Country. Napęd na 4 koła, zwiększony o 6 cm prześwit oraz dodatkowe elementy nadwozia, jak orurowanie czy specyficzne atrapy. Są to cechy wyróżniające Golfa Country spośród innych samochodów.